Osmosfilter MO24000 RO
99,000 kr
- Delbetala förmånligt Läs mer
Osmosfilter MO24000 RO är ett effektivt osmosfilter för hela husets renade vatten, MO24000 RO renar vattnet ifrån fluorid, klorid, natrium, nitrit, fosfat, sulfat, klor, kalium och PFAS. Helautomatiskt med ett membran- & sedimentfilter för optimerad rening och minskad vattenförlust vid tillverkning av renat vatten. MO24000 RO är utrustad med tryckpump från Grundfos och har en kapacitet på upp till 1000 liter renat vatten
- Direktflöde RO upp till 1000 liter/timma
- Återvinningsgrad vid vattentillverkning >75%
- Smart Flushing, Automatisk backspolning av membranfilter
- Dynamiskt SmartLight-system för kontroll av filtrets funktion
- Grundfos världsgaranti
- Effektiv rening av PFAS & Tungmetaller
- CE-märkt
* För TDS över 2000 mg/liter kan annat membran behöva installeras.
Eller
Begär produktförfråganProduktrådgivning
Behöver du hjälp med en produkt kan du alltid göra en produktförfrågan. Vill du prata med oss direkt når du oss på telefon vardagar mellan 08.00 – 17.00.
Vi hjälper dig gärna med:
- Produktinformation & Råd
- Service & Support
- Nya beställningar
Teknisk information
| Avsedd för | 1 - 2 hushåll |
| Reningskapacitet | 1000 liter/timma |
| Ingående vattentryck | 2-5 bar |
| Höjd | 145 cm |
| Bredd | 54 cm |
| Djup | 38,5 cm |
| Vikt | 60 |
| Typ | Osmos RO |
| Membran 4 x ELP-4040 | Inkluderat |





