Avhärdningsfilter mot Kalk – Titanium 180
Det ursprungliga priset var: 18,995 kr.14,995 krDet nuvarande priset är: 14,995 kr.
- Delbetala förmånligt Läs mer
Avhärdningsfilter Titanium 180 är ett helautomatisk vattenfilter som effektivt renar vatten från höga mängder Kalk för hela huset.
Titanium 180 är utrustad med flödesstyrd automatik från Amerikanska Clack® CE och mäter själv vattenförbrukningen och mängden kalk i vattnet. Titanium räknar själv ut när det är dags för backspolning, detta ger ett effektiv vattenfilter som både sparar vatten och salt, Titanium 180 är även utrustad med mixingfunktion för att undvika totalavhärdat vatten.
- Effektiv rening av kalk
- Saltförbrukning 1,8 kg/backspolning
- Inbyggt överfyllnadsskydd
- Inkommande vattentemperatur – +4…+30 °С
Avhärdningsfilter Titanium 180 levereras klar för installation – Plug & Play
Eller
Begär produktförfråganFörmåner vid inköp
Produktrådgivning
Behöver du hjälp med en produkt kan du alltid göra en produktförfrågan. Vill du prata med oss direkt når du oss på telefon vardagar mellan 08.00 – 17.00.
Vi hjälper dig gärna med:
- Produktinformation & Råd
- Service & Support
- Nya beställningar
Teknisk information
| Avsett för | 1 hushåll |
| Reningskapacitet | 30 liter/minut |
| Placering | Efter trycktank eller vattenmätare |
| Typ | Kabinett |
| Höjd | 113 cm |
| Bredd | 35 cm |
| Djup | 53 cm |
| Vikt | 35 kg |
| Styrenhet | Clack® CE |
| Flödesmätare | Inbyggd |
| Anslutning vatten | ¾” utvändig |


