Osmosfilter MO12000 RO
Det ursprungliga priset var: 79,900 kr.59,900 krDet nuvarande priset är: 59,900 kr.
- Delbetala förmånligt Läs mer
Osmosfilter MO12000 RO är ett effektivt osmosfilter för hela husets renade vatten, MO12000 RO renar vattnet ifrån fluorid, klorid, natrium, nitrit, fosfat, sulfat, klor, kalium och PFAS. Helautomatiskt med ett membran- & sedimentfilter för optimerad rening och minskad vattenförlust vid tillverkning av renat vatten. MO12000 RO är utrustad med tryckpump från Grundfos och har en kapacitet på upp till 500 liter renat vatten.
- Direktflöde RO upp till 500 liter/timma
- Återvinningsgrad vid vattentillverkning >75%
- Smart Flushing, Automatisk backspolning av membranfilter
- Dynamiskt SmartLight-system för kontroll av filtrets funktion
- Grundfos världsgaranti
- Effektiv rening av PFAS & Tungmetaller
- CE-märkt
* För TDS över 2000 mg/liter kan annat membran behöva installeras.
Eller
Begär produktförfråganFörmåner vid inköp
Produktrådgivning
Behöver du hjälp med en produkt kan du alltid göra en produktförfrågan. Vill du prata med oss direkt når du oss på telefon vardagar mellan 08.00 – 17.00.
Vi hjälper dig gärna med:
- Produktinformation & Råd
- Service & Support
- Nya beställningar
Teknisk information
| Avsedd för | 1 hushåll |
| Reningskapacitet | 500 liter/timma |
| Ingående vattentryck | 2-5 bar |
| Höjd | 145 cm |
| Bredd | 54 cm |
| Djup | 38,5 cm |
| Vikt | 60 |
| Typ | Osmos RO |
| Membran 2 x ELP-4040 | Inkluderat |





